Iwonicz Zdrój, ul. Słoneczna 24,26 – działka zabudowana

Szczegóły


Status: Wystawione do sprzedaży
Termin licytacji: 11.12.2018
Cena wywoławcza: 777 400 zł
  • Planujesz zmianę miejsca zamieszkania? A może szukasz idealnego miejsca do zainwestowania kapitału? Poczta Polska S.A. przygotowała dla Ciebie ofertę sprzedaży.
  • powierzchnia działki gruntu 0,4083 ha
  • powierzchnia użytkowa budynków 1.172,27 m kw.
  • w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego, przedmiotowa nieruchomość leży w terenie zabudowy usługowej strefy „A” Uzdrowiska, terenie zabudowy usług lecznictwa uzdrowiskowego- symbol „Uz3” oraz w różnych strefach ochrony konserwatorskiej
  • nieruchomość położona w gminie o statusie uzdrowiska. Uzdrowisko Iwonicz-Zdrój jest jednym z najstarszych uzdrowisk w Polsce.
  • Nieruchomość stanowi współwłasność Poczty Polskiej S.A. w udziale 60% oraz OPL S.A. w udziale 40%

Dodatkowe informacje pod numerem telefonu:

Wydział Zarządzania Nieruchomościami w Krakowie

tel.: 17 853 85 45 lub 725 233 183

ul. Stanisława Moniuszki 1

35-017 Rzeszów

informacje o nieruchomości

charakter nieruchomości Nieruchomość zabudowana
powierzchnia użytkowa 1 172 m2
powierzchnia gruntu 4 083 m2
status Wystawione do sprzedaży
termin licytacji 11.12.2018
cena wywoławcza 777 400 zł
województwo podkarpackie
gmina Iwonicz-Zdrój
powiat Krośnieński
miejscowość Iwonicz-Zdrój

Przedmiotem sprzedaży jest nieruchomość gruntowa zabudowana pięcioma budynkami: drewniany budynek „Willi Lutnia”, murowany budynek stołówki i murowany łącznik łączący budynek pensjonatu z budynkiem stołówki, budynek z komorami śmietnikowymi oraz drewniany budynek garaż o łącznej powierzchni użytkowej 1172,27 m kw. Obiekty wyposażone są w instalacje: elektryczną, wodno-kanalizacyjną, pomieszczenia ogrzewane były z kotłowni własnej na gaz, obecnie instalacja jest nieczynna. Nieruchomości położona w miejscowości Iwonicz Zdrój, przy ul. Słoneczna 24, 26 w powiecie krośnieńskim, woj. podkarpackim. Miejscowość Iwonicz-Zdrój to jedno z najstarszych polskich uzdrowisk znane od 1578 roku. Zgodnie z Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego Miasta „Iwonicz-Zdrój” – z 2015 roku z późniejszymi zmianami nieruchomość leży w terenie zabudowy usługowej strefy „A” Uzdrowiska, terenie zabudowy usług lecznictwa uzdrowiskowego- symbol „Uz3” oraz w  różnych strefach ochrony konserwatorskiej. Nieruchomość znajduje się w gminnej ewidencji zabytków.

Powierzchnia działki gruntu, na której posadowione są budynki wynosi 0,4083 ha. i oznaczona jest w ewidencji gruntu jako działki nr 1230/1. Działka posiada kształt zbliżony do trapezu. Teren w swojej zachodniej części niemal płaski, przechodzący w stronę wschodnią w nieznaczne nachylenie. Nieruchomość ogrodzona częściowo metalowym płotem, częściowo drewnianym, zadrzewiona głównie modrzewiami, brzozami, topolami oraz jodłami.

Nieruchomość położona w centralnej części miejscowości po lewej stronie drogi publicznej prowadzącej do uzdrowiska. Działka przylega do innych działek o podobnym przeznaczeniu. Najbliższym sąsiedztwem nieruchomości jest budynek trzygwiazdkowego hotelu, budynek apteki oraz zabudowa willowa, od północnej strony budynek Urzędu Gminy oraz budynek Ochotniczej Straży pożarnej. W odległości około 400m na południe znajduje się ścisłe centrum miejscowości z deptakiem i pijalnią wód. Lokalizacja nieruchomości bardzo dobra.

Nieruchomość stanowi współwłasność Poczty Polskiej S.A. w udziale 60% oraz OPL S.A. w udziale 40%

lokalizacja na mapie

wyznacz trasę dojazdu


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej. Zamknij