Katowice ul. Pocztowa 9 – nieruchomość zabudowana

Szczegóły


Status: Przygotowywane do sprzedaży
 • powierzchnia działki gruntu 2309 m2
 • powierzchnia użytkowa budynku 5 945 m2
 • nieruchomość położona w ścisłym centrum Katowic
 • nieruchomość o bardzo dobrej ekspozycji i rozpoznawalnej lokalizacji
 • nieruchomość idealnie skomunikowana z intensywnym ruchem pieszym w jej sąsiedztwie
 • brak Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego
 • Nieruchomość znajduje się w gminnej ewidencji zabytków prowadzonej przez Biuro Konserwatora Zabytków Urzędu Miasta Katowice
 • Sprzedaż nieruchomości nastąpi z najmem zwrotnym, gdzie Poczta Polska S.A. zostanie najemcą pomieszczeń w budynku biurowym o powierzchni użytkowej 255,57 m kw

dokumenty

        
       Prospekt_informacyjny Katowice_Pocztowa9 Prospekt_informacyjny Katowice_Pocztowa9

logowanie


 • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Dodatkowych informacji udzieli:

Ireneusz Szczypior

tel.: 502-019-894

ul. Rodziny Hiszpańskich 8

00-940 Warszawa

Powiadomienie o przetargu

Jeżeli chcesz otrzymać informację o wystawieniu niniejszej nieruchomości do przetargu podaj swój Email.

informacje o nieruchomości

charakter nieruchomości Inwestycyjne
powierzchnia użytkowa 6 004 m2
powierzchnia gruntu 2 309 m2
status Przygotowywane do sprzedaży
województwo Śląskie
gmina Katowice
powiat Katowice
miejscowość Katowice

Przedmiotem sprzedaży jest prawo użytkowania wieczystego zabudowanej działki gruntu, oznaczonej w ewidencji gruntów numerem 74 o obszarze 0,2309 ha wraz z prawem własności posadowionych na niej budynków: budynku biurowego z przełomu XIX i XX w., pięciokondygnacyjnego, podpiwniczonego z poddaszem użytkowym o powierzchni użytkowej 5 944,95 m2  i budynku niemieszkalnego, jednokondygnacyjnego o powierzchni użytkowej 59,69 m2. Nieruchomość położona w Katowicach przy ul. Pocztowej 9, województwie śląskim. Przedmiotowa nieruchomość położona jest w ścisłym centrum Katowic, w odległości 150 m od rynku, charakteryzuje się dobrą ekspozycją, rozpoznawalną lokalizacją, idealnym skomunikowaniem oraz intensywnym ruchem pieszym w jej sąsiedztwie.  Działka posiada kształt pięcioboku, jest zabudowana w 80%, pozostała część niezabudowana stanowi podwórze na zapleczu nieruchomości, wykorzystywane w części jako parking dla kilku samochodów osobowych. Nieruchomość uzbrojona w następujące instalacje infrastruktury technicznej: sieć elektryczna, sieć wodociągowa, sieć gazowa, system centralnego ogrzewania – własna kotłownia olejowo – gazowa. Brak Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego, przedmiotowa działka wg studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego położona jest w strefie centralnego ośrodka usługowego śródmieście – obszar przestrzeni publicznych głównych. Nieruchomość objęta jest Księgą Wieczystą nr KA1K/00073420/4 prowadzoną przez Sąd Rejonowy Katowice Wschód w Katowicach XI Wydział Ksiąg Wieczystych.

Nieruchomość znajduje się w gminnej ewidencji zabytków prowadzonej przez Biuro Konserwatora Zabytków Urzędu Miasta Katowice.

Sprzedaż nieruchomości nastąpi z najmem zwrotnym, gdzie Poczta Polska S.A. zostanie najemcą pomieszczeń w budynku biurowym o powierzchni użytkowej 255,57 m kw.

 

lokalizacja na mapie

wyznacz trasę dojazdu


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej. Zamknij