Katowice ul. Pocztowa 9 – nieruchomość zabudowana

Szczegóły


Status: Przygotowywane do sprzedaży

Poczta Polska S.A. przygotowała dla Ciebie ofertę sprzedaży.


dokumenty

        
       Prospekt informacyjny_Katowice_Pocztowa Prospekt informacyjny_Katowice_Pocztowa

logowanie


 • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Dodatkowych informacji udzieli:

Urszula Wojtyna

tel.: 32 253 23 49, 519 034 724

ul. Pl. Oddziałów Młodzieży Powstańczej 7

40-940 Katowice

Powiadomienie o przetargu

Jeżeli chcesz otrzymać informację o wystawieniu niniejszej nieruchomości do przetargu podaj swój Email.

informacje o nieruchomości

charakter nieruchomości Inwestycyjne
powierzchnia użytkowa 6 004 m2
powierzchnia gruntu 2 309 m2
status Przygotowywane do sprzedaży
województwo Śląskie
gmina Katowice
powiat Katowice
miejscowość Katowice

Przedmiotem sprzedaży jest prawo użytkowania wieczystego zabudowanej działki gruntu, oznaczonej w ewidencji gruntów numerem 74 o obszarze 0,2309 ha wraz z prawem własności posadowionych na niej budynków: budynku biurowego z przełomu XIX i XX w., pięciokondygnacyjnego, podpiwniczonego z poddaszem użytkowym o powierzchni użytkowej 5 944,95m2 i budynku niemieszkalnego, jednokondygnacyjnego o powierzchni użytkowej 59,69m2.  Nieruchomość położona w Katowicach przy ul. Pocztowej 9, województwie śląskim. Przedmiotowa nieruchomość położona jest w ścisłym centrum Katowic, w odległości  15- m od rynku, charakteryzuje się dobrą ekspozycją, rozpoznawalną lokalizacją, idealnym skomunikowaniem oraz intensywnym ruchem pieszym w jej sąsiedztwie.  Działka posiada kształt pięcioboku, jest zabudowana w 80%, pozostała część niezabudowana  stanowi podwórze na zapleczu nieruchomości, wykorzystywane w części jako parking dla kilku samochodów osobowych. Nieruchomość uzbrojona w następujące instalacje infrastruktury technicznej: sieć elektryczna, sieć wodociągowa, sieć kanalizacyjna, sieć gazowa, system centralnego ogrzewania – własna kotłownia olejowo – gazowa. Brak Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego, przedmiotowa działka wg studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego położona jest w strefie centralnego ośrodka usługowego śródmieście – obszar przestrzeni publicznych głównych. Nieruchomość objęta jest Księga Wieczystą nr KA1K/00073420/4 prowadzona przez Sąd Rejonowy Katowice Wschód w Katowicach XI Wydział Ksiąg Wieczystych.

Nieruchomość znajduje się w gminnej ewidencji zabytków prowadzonej przez Biuro Konserwatora Zabytków Urzędu Miasta Katowice.

Sprzedaż nastąpi z najmem zwrotnym gdzie Poczta Polska S.A. po sprzedaży nieruchomości zostanie najemcą pomieszczeń w budynku biurowym o powierzchni użytkowej około 285,00m2.

 

lokalizacja na mapie

wyznacz trasę dojazdu


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej. Zamknij