Kołczewo – nieruchomość zabudowana

Szczegóły


Status: Wystawione do sprzedaży
Termin licytacji: 06.04.2023
Cena wywoławcza: 700 000 zł
  • powierzchnia gruntu – 1601,00 m2
  • powierzchnia użytkowa budynku – 122,60 m2,  powierzchnia zabudowy – 166,00 m2
  • ograniczone prawo służebności przesyłu z wpisem do księgi wieczystej na rzecz operatora Orange Polska S.A.

Dodatkowe informacje pod numerem telefonu:

Ośrodek Infrastruktury w Szczecinie

tel.: 91 440 14 64

Niepodległości 41/42

70-940 Szczecin

informacje o nieruchomości

charakter nieruchomości Nieruchomość zabudowana
powierzchnia użytkowa 122 m2
powierzchnia gruntu 1 601 m2
status Wystawione do sprzedaży
termin licytacji 06.04.2023
cena wywoławcza 700 000 zł
województwo zachodniopomorskie
gmina Wolin
powiat Kamieński
miejscowość Kołczewo

Przedmiotem sprzedaży jest prawo użytkowania wieczystego nieruchomości gruntowej zabudowanej budynkiem niemieszkalnym o powierzchni zabudowy 166  m2 i powierzchni użytkowej parteru 122 m2 oraz budynkiem produkcyjnym usługowo-gospodarczym dla rolnictwa o pow. zabudowy  29 m2, położonej w miejscowości Kołczewo, gminie Wolin, powiecie kamieńskim. Powierzchnia działki gruntu, na której posadowiony jest budynek, wynosi 0.1601 ha.
Zgodnie ze Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Wolin, uchwalonym Uchwałą Nr V/64/19 Rady Miejskiej w Wolinie z dnia 26 lutego 2019 r., w/w działka leży częściowo na terenie usług oraz częściowo na terenie przeznaczonym na cele rolne.
Ze względu na fakt, iż w gruncie działki nr 434/2 znajduje się infrastruktura teletechniczna OPL (Orange Polska S.A.), PP (Poczta Polska S.A.) ustanowiła ograniczone prawo służebności przesyłu z wpisem do KW nr SZ1K/00020510/9 . Pomiędzy budynkiem Pocztowa 6 a budynkiem Pocztowa 7  przebiega instalacja teletechniczna napowietrzna o długości 13m (od budynku do granicy działki 434/2). Obiekt  przy, ul. Pocztowej 6 w Kołczewie jest nieużytkowany  poza pomieszczeniami  związanymi z obsługą centrali telefonicznej użytkowane przez Orange Polska S.A.
Są to pomieszczenia o pow. 21 m2, które usytuowane są w piwnicy i na parterze budynku: nr 01/6 – pom. kablowni w piwnicy budynku o powierzchni użytkowej 3,7 m2, nr 01/7 – klatka schodowa do kablowni w piwnicy budynku o powierzchni użytkowej 1,1 m2,  nr 1/7 –  pomieszczenie centrali na parterze  budynku o powierzchni użytkowej 16,2 m2 .
Nieruchomość Kołczewo znajduje się na terenie gminy Wolin, która położona jest w północno – zachodniej części powiatu kamieńskiego, województwa zachodniopomorskiego. Gmina od strony północnej graniczy z Morzem Bałtyckim od  strony południowej z Zalewem Szczecińskim, od wschodu z gminami Dziwnów, Kamień Pomorski i Golczewo, natomiast od południa z gminami Przybiernów i Stepnica. Skomunikowanie z aglomeracją szczecińską Świnoujściem zapewnione zostaje drogą krajową nr 3, zaś z pasem miejscowości nadmorskich drogą wojewódzką 102. Bezpośrednie sąsiedztwo nieruchomości stanowią działki zabudowane budynkami mieszkalnymi i gospodarczymi. Od strony północnej budynku znajduje się park oraz budynki wielorodzinne, po stronie południowej jezioro Kołczewo. Dostęp do drogi publicznej bezpośredni od ulicy Pocztowej. Teren nieruchomości ogrodzony, ze znacznym spadkiem w kierunku południowo-zachodnim.
Kołczewo to miejscowość położona pośród lasów i jezior, na wyspie Wolin – to miejsce nad morzem świetne dla wczasowiczów chcących wypocząć od gwaru dużych miast. W sąsiedztwie leży dużo jezior, a tuż na południu wioski jest całkiem duże jezioro o takiej samej nazwie co wieś – Kołczewo.

lokalizacja na mapie

wyznacz trasę dojazdu


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej. Zamknij