Tajęcina – nieruchomość niezabudowana

Szczegóły


Status: Przygotowywane do sprzedaży
  • powierzchnia działki gruntu 4,5786 ha;
  • zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego obszaru „Rzeszów-Jasionka” nieruchomość położona jest na obszarze oznaczonym symbolem „2U/P”, tj. tereny zabudowy usługowej, tereny obiektów produkcyjnych, składów i magazynów;
  • nieruchomość o czytelnie ukształtowanym obszarze funkcjonalnym, zbliżonym do trapezu;
  • na terenie nieruchomości lub w jej bezpośrednim sąsiedztwie uzbrojenie w energię elektryczną, wodociąg, kanalizację, gaz.

Dodatkowe informacje pod numerem telefonu:

Ośrodek Infrastruktury w Krakowie

tel.: 17 853 85 45 lub 725 233 183

ul. Stanisława Moniuszki 1

35-017 Rzeszów

informacje o nieruchomości

charakter nieruchomości Nieruchomość niezabudowana
powierzchnia gruntu 45 786 m2
status Przygotowywane do sprzedaży
województwo podkarpackie
gmina Trzbownisko
powiat Rzeszowski
miejscowość Tajęcina

Przedmiotem sprzedaż jest prawo własności nieruchomości niezabudowanej oznaczonej w ewidencji gruntów numerem 717/2 obszaru 4,5786 ha, położonej w miejscowości Tajęcina, gminie Trzebownisko, powiecie rzeszowskim, województwie podkarpackim, objętej księgą wieczystą Nr RZ1Z/00139193/8, prowadzoną przez Sąd Rejonowy w Rzeszowie VII Wydział Ksiąg Wieczystych.
Dla obszaru, na którym położona jest przedmiotowa nieruchomość obowiązuje Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego terenu położonego we wsiach Jasionka i Tajęcina w rejonie lotniska „Rzeszów-Jasionka’’, zatwierdzony Uchwałą Rady Gminy nr VI/45/07 z dn. 20.04.2007 z póź.zm. nieruchomość znajduje się w obszarze oznaczonym symbolem „2U/P”, tj. tereny zabudowy usługowej, tereny obiektów produkcyjnych, składów i magazynów. Działka nie jest objęta programem rewitalizacji oraz nie jest położona w obszarze Specjalnej Strefy Rewitalizacji.
Nieruchomość ma dostęp do drogi poprzez służebność gruntową przejazdu i przechodu przez działkę nr 338/10 i 338/11. Działka położona jest w odległości około 1 km od lotniska Rzeszów-Jasinka oraz drogi DW869. W południowej części działki przebiega sieć energetyczna linii średniego napięcia oraz sieć wodociągowa ogólna. Od strony południowo-wschodniej działki do północno-zachodniej przebiega sieć telekomunikacyjna. Siec kanalizacji sanitarnej i gazowej przebiega na sąsiednich działkach.
Na terenie miejscowości Tajęcina znajduje się Podkarpacki Park Naukowo-Technologiczny Aeropolis będący częścią Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Mielec. Tereny Parku sąsiadują bezpośrednio z międzynarodowym lotniskiem Rzeszów-Jasionka. W Tajęcinie zlokalizowana jest jedna strefa należąca do Parku. Jest to Strefa S1 Przylotniskowa o powierzchni 106 ha. W Strefie S1 zlokalizowanej w miejscowościach Tajęcina oraz Jasionka dominuje przemysł lotniczy, elektromaszynowy, elektroniczny i informatyczny. Podkarpacki Park Naukowo-Technologiczny Aeropolis to obecnie jedno z najbardziej atrakcyjnych miejsc pod inwestycje w południowo-wschodniej Polsce.

lokalizacja na mapie

wyznacz trasę dojazdu


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej. Zamknij