Kołczewo – nieruchomość zabudowana

Szczegóły


Status: Wystawione do sprzedaży
Termin licytacji: 04.10.2023
Cena wywoławcza: 499 000 zł
  • powierzchnia gruntu – 1601,00 m2
  • powierzchnia użytkowa budynku – 122,60 m2,  powierzchnia zabudowy – 166,00 m2
  • ograniczone prawo służebności przesyłu z wpisem do księgi wieczystej na rzecz operatora Orange Polska S.A.

Dodatkowe informacje pod numerem telefonu:

Ośrodek Infrastruktury w Szczecinie

tel.: 91 440 14 64

Niepodległości 41/42

70-940 Szczecin

informacje o nieruchomości

Przedmiotem sprzedaży jest prawo użytkowania wieczystego nieruchomości gruntowej zabudowanej budynkiem niemieszkalnym o powierzchni zabudowy 166  m2 i powierzchni użytkowej parteru 122 m2 oraz budynkiem produkcyjnym usługowo-gospodarczym dla rolnictwa o pow. zabudowy  29 m2, położonej w miejscowości Kołczewo, gminie Wolin, powiecie kamieńskim. Powierzchnia działki gruntu, na której posadowiony jest budynek, wynosi 0.1601 ha.
Zgodnie ze Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Wolin, uchwalonym Uchwałą Nr V/64/19 Rady Miejskiej w Wolinie z dnia 26 lutego 2019 r., w/w działka leży częściowo na terenie usług oraz częściowo na terenie przeznaczonym na cele rolne.
Ze względu na fakt, iż w gruncie działki nr 434/2 znajduje się infrastruktura teletechniczna OPL (Orange Polska S.A.), PP (Poczta Polska S.A.) ustanowiła ograniczone prawo służebności przesyłu z wpisem do KW nr SZ1K/00020510/9 . Pomiędzy budynkiem Pocztowa 6 a budynkiem Pocztowa 7  przebiega instalacja teletechniczna napowietrzna o długości 13m (od budynku do granicy działki 434/2). Obiekt  przy, ul. Pocztowej 6 w Kołczewie jest nieużytkowany  poza pomieszczeniami  związanymi z obsługą centrali telefonicznej użytkowane przez Orange Polska S.A.
Są to pomieszczenia o pow. 21 m2, które usytuowane są w piwnicy i na parterze budynku: nr 01/6 – pom. kablowni w piwnicy budynku o powierzchni użytkowej 3,7 m2, nr 01/7 – klatka schodowa do kablowni w piwnicy budynku o powierzchni użytkowej 1,1 m2,  nr 1/7 –  pomieszczenie centrali na parterze  budynku o powierzchni użytkowej 16,2 m2 .
Nieruchomość Kołczewo znajduje się na terenie gminy Wolin, która położona jest w północno – zachodniej części powiatu kamieńskiego, województwa zachodniopomorskiego. Gmina od strony północnej graniczy z Morzem Bałtyckim od  strony południowej z Zalewem Szczecińskim, od wschodu z gminami Dziwnów, Kamień Pomorski i Golczewo, natomiast od południa z gminami Przybiernów i Stepnica. Skomunikowanie z aglomeracją szczecińską Świnoujściem zapewnione zostaje drogą krajową nr 3, zaś z pasem miejscowości nadmorskich drogą wojewódzką 102. Bezpośrednie sąsiedztwo nieruchomości stanowią działki zabudowane budynkami mieszkalnymi i gospodarczymi. Od strony północnej budynku znajduje się park oraz budynki wielorodzinne, po stronie południowej jezioro Kołczewo. Dostęp do drogi publicznej bezpośredni od ulicy Pocztowej. Teren nieruchomości ogrodzony, ze znacznym spadkiem w kierunku południowo-zachodnim.
Kołczewo to miejscowość położona pośród lasów i jezior, na wyspie Wolin – to miejsce nad morzem świetne dla wczasowiczów chcących wypocząć od gwaru dużych miast. W sąsiedztwie leży dużo jezior, a tuż na południu wioski jest całkiem duże jezioro o takiej samej nazwie co wieś – Kołczewo.

lokalizacja na mapie

wyznacz trasę dojazdu


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej. Zamknij