Witowo – grunt niezabudowany

Szczegóły


Status: Wystawione do sprzedaży
Termin licytacji: 01.12.2021
Cena wywoławcza: 35 000 zł
  • działka oznaczona  numerem 474/3 o powierzchni 797 m2
  • wg MPZP – „Tereny zabudowy mieszkaniowo-usługowej – oznaczone na planie graficznym symbolem „ROM” ”; nieruchomość położona jest w obszarze ochrony archeologicznej, jednak na jej terenie nie znajduje się zewidencjonowane stanowisko archeologiczne
  • do działki doprowadzone jest przyłącze wody; działka położona w zasięgu sieci kanalizacyjnej, sieci energetycznej w drodze, osłup usytuowany na terenie działki

Dodatkowe informacje pod numerem telefonu:

Wydział Zarządzania Nieruchomościami w Poznaniu

tel.: 61 869 71 54, +48 502 196 657

ul. Głogowska 17

60-943 Poznań

informacje o nieruchomości

charakter nieruchomości Nieruchomość niezabudowana
powierzchnia gruntu 797 m2
status Wystawione do sprzedaży
termin licytacji 01.12.2021
cena wywoławcza 35 000 zł
województwo wielkopolskie
gmina Krzykosy
powiat Średzki
miejscowość Witowo

Przedmiotem sprzedaży jest nieruchomość gruntowa stanowiąca niezabudowaną działkę oznaczoną  numerem 474/3 o powierzchni 797 m2, zlokalizowana w miejscowości Witowo, gminie Krzykosy, powiecie średzkim, województwie wielkopolskim.
Nieruchomość zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego Gminy Krzykosy, zatwierdzonym uchwałą Nr V/23/2007 Rady Gminy Krzykosy z dnia 22 lutego 2007 r. opublikowanej w Dzienniku Urzędowym woj. Wielkopolskiego z dnia 19 kwietnia 2007r. Nr 58 poz. 1526 przeznaczona jest na „Tereny zabudowy mieszkaniowo-usługowej – oznaczone na planie graficznym symbolem „ROM” ”; nieruchomość położona jest w obszarze ochrony archeologicznej, jednak na jej terenie nie znajduje się zewidencjonowane stanowisko archeologiczne. Do nieruchomości doprowadzone jest przyłącze wody; działka położona w zasięgu sieci kanalizacyjnej, która znajduje się w drodze powiatowej oraz w drodze dojazdowej w odległości ok. 20 m od działki; od strony drogi, przy wschodniej granicy działki przebiega napowietrzna sieć energetyczna niskiego napięcia wraz z jednym słupem usytuowanym na jej terenie (w rogu działki).

Działka 474/3 o pow. 0, 0797 ha jest płaska, posiada kształt regularny zbliżony do prostokąta. Działka częściowo ogrodzona. Nieruchomość położona jest przy zachodnim skraju centrum miejscowości, bezpośrednio przy drodze publicznej dojazdowej z nawierzchnią prowizorycznie utwardzoną (ok. 30 m) od drogi asfaltowej powiatowej prowadzącej do drogi krajowej nr 11 (ok. 1,8 km). W sąsiedztwie przeważnie stara wiejska zabudowa mieszkaniowa/zagrodowa, oraz (od strony zachodniej) pojedyncza nowa zabudowa jednorodzinna.

Witowo to wieś licząca ok. 500 mieszkańców, rozległa, w większości o zwartej zabudowie jednorodzinnej, usytuowanej wzdłuż dróg – typ zabudowy wsi wielodrożnica (część domostw rozproszonych). W Witowie znajduje się: kaplica, świetlica wiejska z placem, przedszkole z placem zabaw, remiza OSP, Dom Strażaka, sklep spożywczy oraz boisko do piłki nożnej i siatkówki.
Wieś Witowo położona jest w środkowej części województwa wielkopolskiego około 50 km od Poznania, ok. 20 km od Środy Wlkp. i ok. 3 km od siedziby gminy w Krzykosach. Witowo jest położone przy drodze powiatowej prowadzącej do drogi krajowej nr 11.

lokalizacja na mapie

wyznacz trasę dojazdu


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej. Zamknij