Klebark Wielki – lokal użytkowy

Szczegóły


Status: Przygotowywane do sprzedaży
  • lokal użytkowy o powierzchni 57,32 m²
  • Przedmiotowa nieruchomość znajduje się na terenie, dla którego nie opracowano aktualnego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. W Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Purda (Uchwała Nr XXXVIII/282/2021 Rady Gminy Purda z dnia 28 grudnia 2021 roku) nieruchomość znajduje się na terenie zabudowanym z przewagą zabudowy mieszkaniowej wraz z rozwojem zabudowy. Dla przedmiotowego terenu nie została wydana decyzja o warunkach zabudowy. Działka nie znajduje się na obszarze objętym rewitalizacją. Działka nie jest objęta uproszczonym planem urządzenia lasu lub decyzją starosty w zakresie gospodarki leśnej. Działka nie jest ujęta w wojewódzkiej ewidencji zabytków. Nieruchomość znajduje się w strefie ochrony ekspozycji układu ruralistycznego.

Dodatkowe informacje pod numerem telefonu:

Ośrodek Infrastruktury w Białymstoku

tel.: 502 338 116; 85 662 35 51

ul. Kolejowa 26

15-959 Białystok

informacje o nieruchomości

Przedmiotem sprzedaży jest lokal użytkowy oznaczony Nr 2 o powierzchni użytkowej 57,32 m², usytuowany na parterze budynku mieszkalnego, posadowionego na będącym w użytkowaniu wieczystym gruncie stanowiącym działkę oznaczoną w ewidencji gruntów numerem 325/1 obszaru 581 m2, położonej w miejscowości Klebark Wielki nr 30, gminie Purda, powiecie olsztyńskim, województwie warmińsko-mazurskim, objętą księgą wieczystą nr OL1O/00014529/8 prowadzoną przez Sąd Rejonowy VI Wydział Ksiąg Wieczystych w Olsztynie, do którego przynależy jedno pomieszczenie na parterze o powierzchni użytkowej 9,23 m2, oraz pięć pomieszczeń w budynku innym niemieszkalnym o łącznej powierzchni użytkowej 36,84 m2, wraz z udziałem 10339/18819 w części nieruchomości wspólnej, które nie służą wyłącznie do użytku właścicieli lokali.

W trybie określonym w art. 252 Kodeksu cywilnego zostanie ustanowione przez Pocztę Polską S.A. na rzecz operatora telekomunikacyjnego nieodpłatne, nieograniczone w czasie, ograniczone prawo rzeczowe w postaci prawa użytkowania pomieszczenia o powierzchni 9,23 m2 na parterze budynku.
W trybie określonym w art. 3051 Kodeksu cywilnego zostanie ustanowione przez Pocztę Polską S.A. na rzecz operatora telekomunikacyjnego nieodpłatne, nieograniczone w czasie, ograniczone prawo rzeczowe w postaci służebności przesyłu, o łącznej powierzchni 8,21 m2 dla infrastruktury teletechnicznej zlokalizowanej w gruncie działki nr 325/1.
Zostanie ustanowione przez Pocztę Polską S.A. na rzecz operatora telekomunikacyjnego nieograniczone w czasie ograniczone prawo rzeczowe w postaci użytkowania powierzchni na elewacji budynku o powierzchni 2,29 m2 pod urządzenia
Rok budowy: 1939
Ilość pięter: dwie kondygnacje naziemne.
Budynek biurowy został wybudowany w 1939 roku w technologii tradycyjnej murowanej. Jest to budynek częściowo podpiwniczony, parterowy z poddaszem użytkowym. Ławy fundamentowe są murowane z kamienia i cegły, ściany konstrukcyjne z cegły ceramicznej. Elewacja została otynkowana zaprawą cementowo-wapienną. Strop nad parterem jest drewniany belkowy, nad piwnicą ceglany. Schody na poddasze są drewniane. Dach dwuspadowy z lukarną o konstrukcji drewnianej pokryty jest blachą profilowaną. Rynny i rury spustowe z blachy. W lokalu okna są drewniane, stolarka drzwiowa jest płycinowa. Ściany są otynkowane, gładzone szpachlą i pomalowane. Posadzki w część obłożone są terakotą i wykładziną pcv. Lokal wyposażony jest w instalację elektryczną, wodno-kanalizacyjną oraz co. ze zdemontowanymi grzejnikami.

Działka o numerze ewidencyjnym 325/1 obszaru 0,0581 ha, użytek: Bi – inne tereny zabudowane; teren jest wyposażony w sieci: elektroenergetyczną, telekomunikacyjną, wodociągową i gazową (budynek nie został przyłączony do sieci gazowej).
Dojazd do nieruchomości prowadzi lokalną drogą o nawierzchni asfaltowej.
Działka nr 325/1 nie posiada bezpośredniego dostępu do drogi publicznej. Dojazd do drogi publicznej powiatowej nr 1463N odbywa się pośrednio przez działkę nr 337/2 stanowiącą drogę gminną wewnętrzną.
Nieruchomość znajduje się 70 m od jeziora. Ze wschodu i zachodu sąsiaduje z zabudową mieszkalną wsi, od północy znajduje się kościół.
Nieruchomość znajduje się we wsi Klebark Wielki nr 30. Jest to średniej wielkości wieś, położona przy lokalnej drodze nad Jeziorem Klebarskim. Odległość do centrum Olsztyna wynosi ok. 11 km. We wsi znajduje się sklep ogólnospożywczy, kościół i zespół szkolno-przedszkolny. Wokół wsi przeważają tereny rolne i niezagospodarowane.

lokalizacja na mapie

wyznacz trasę dojazdu


Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej. Zamknij