Przedmiotem sprzedaży jest prawo własności lokalu użytkowego nr 3 o powierzchni użytkowej 38,80 m2 usytuowanego na parterze budynku biurowego (funkcja mieszkalno-biurowa) parterowego (z częściowo użytkowym poddaszem) wraz ze związanym z tym lokalem udziałem wynoszącym 388/2274 części w nieruchomości wspólnej, którą stanowi prawo użytkowania wieczystego opisanej nieruchomości oraz części budynku i urządzeń, które nie służą wyłącznie do użytku właścicieli lokali. Nieruchomość, oznaczona w ewidencji gruntów jako działka numer 95/2 o powierzchni 0,1899 ha, położona w miejscowości Stara Łubianka przy ul. Kościuszkowców nr 20, gminie Szydłowo, powiecie pilskim, województwie wielkopolskim, objęta księgą wieczystą Nr PO1I/00015947/5 prowadzoną przez Sąd Rejonowy w Pile, VI Wydział Ksiąg Wieczystych.
Do lokalu prowadzi jedno wejście od frontu budynku. W lokalu znajduje się instalacja energetyczna, wodociągowa i kanalizacyjna. Dotychczas ogrzewany był piecykiem elektrycznym. Nieruchomość posiada dostęp do drogi publicznej o nawierzchni asfaltowej – ul. Kościuszkowców. Brak wjazdu na teren nieruchomości.
Nieruchomość gruntowa położona jest na terenie, dla którego nie obowiązuje miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. W obowiązującym studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Szydłowo (Uchwała Nr XIX/5/2001 Rady Gminy w Szydłowie z dnia 20.02.2001r.) działka o numerze geodezyjnym 95/2 położona jest w strefie oznaczonej jako „tereny zabudowane”.
Zgodnie z Uchwałą Rady Gminy Szydłowo Nr XXVI/228/17 z dnia 23 sierpnia 2017 r. działka jest położona na obszarze zdegradowanym i obszarze rewitalizacji, o których mowa w art. 8 ustawy z dnia 9 października 2015 r. o rewitalizacji. Gmina Szydłowo nie podjęła uchwały o ustanowieniu Specjalnej Strefy Rewitalizacji oraz o ustanowieniu prawa pierwokupu nieruchomości położonych na obszarze zdegradowanym i rewitalizacji.
Z pisma Wojewódzkiego Urzędu ochrony Zabytków w Poznaniu, Delegatura w Pile wynika, że budynek przy ul. Kościuszkowców 20 znajduje się jedynie w ewidencji zabytków natomiast nie jest wpisany do rejestru zabytków oraz nie znajduje się na terenie układu urbanistycznego objętego ochroną.